Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
faq [2019/08/02 19:25]
Tomáš Ducháček [Plánované úpravy]
faq [2019/09/02 15:54] (aktuální)
Jiří Skuhrovec
Řádek 17: Řádek 17:
   - **Jak se vybírají hodnocené úřady?** Hodnotíme v dané kategorii všechny úřady, které zadaly alespoň minimální počet veřejných zakázek v režimu zákona. To proto, aby u všech hodnocených měly statistické výsledky alespoň základní vypovídací schopnost - samozřejmě čím více zakázek, tím je zindex přesnější. Pro zindex "​města 2018" byla např. použita hranice 5 zadaných zakázek a současně alespoň 3 vypsané (tj. ne zjednodušená podlimitní řízení).   - **Jak se vybírají hodnocené úřady?** Hodnotíme v dané kategorii všechny úřady, které zadaly alespoň minimální počet veřejných zakázek v režimu zákona. To proto, aby u všech hodnocených měly statistické výsledky alespoň základní vypovídací schopnost - samozřejmě čím více zakázek, tím je zindex přesnější. Pro zindex "​města 2018" byla např. použita hranice 5 zadaných zakázek a současně alespoň 3 vypsané (tj. ne zjednodušená podlimitní řízení).
   - **Zveřejnit předpokládanou hodnotu předem může být strategicky nevýhodné.** Nezveřejnění předpokládané hodnoty je penalizováno ukazatelem [[Kvalita dat ve Věstníku]]. Zde také uvádíme, že případné nezveřejnění této hodnoty posuzujeme až ve vztahu k oznámení o zadání zakázky, tedy až k okamžiku, kdy dodavatelé již nemohou být při tvorbě své nabídky ovlivněni předpokládanou hodnotou zadavatele. Tím tak argument o strategické nevýhodnosti pozbývá platnost.   - **Zveřejnit předpokládanou hodnotu předem může být strategicky nevýhodné.** Nezveřejnění předpokládané hodnoty je penalizováno ukazatelem [[Kvalita dat ve Věstníku]]. Zde také uvádíme, že případné nezveřejnění této hodnoty posuzujeme až ve vztahu k oznámení o zadání zakázky, tedy až k okamžiku, kdy dodavatelé již nemohou být při tvorbě své nabídky ovlivněni předpokládanou hodnotou zadavatele. Tím tak argument o strategické nevýhodnosti pozbývá platnost.
 +  - **Kolikátí jsme?** S předběžnými výsledky informaci o pořadí neposkytujeme. To se beztak může měnit v závislosti na chybách opravených zadavateli a metodických úpravách. Zadavatel si nicméně může udělat představu o výsledky s pomocí srovnání s průměrnými hodnotami, zobrazenými i u předběžných výsledků.
   ​   ​
 Nenašli jste odpověď na svou otázku? Kontaktujte nás zde: [[https://​goo.gl/​forms/​XCDjslFmWIVwqh0T2|Kontaktní formulář]]. Nenašli jste odpověď na svou otázku? Kontaktujte nás zde: [[https://​goo.gl/​forms/​XCDjslFmWIVwqh0T2|Kontaktní formulář]].
  • faq.txt
  • Poslední úprava: 2019/09/02 15:54
  • autor: Jiří Skuhrovec