Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
otevrenost_vyberovych_rizeni [2014/07/29 14:08]
pj [Jak příště zlepšit své hodnocení?]
otevrenost_vyberovych_rizeni [2014/08/13 13:15] (aktuální)
Řádek 37: Řádek 37:
 JŘBU se zpravidela dá vyhnout, pokud zadavatel řádně přípraví investiční projektu a s ním spojenou zakázku. JŘBU se zpravidela dá vyhnout, pokud zadavatel řádně přípraví investiční projektu a s ním spojenou zakázku.
   - Zadavatel by měl již v přípravné fázi tušit, jestli se mu do výběrového řízení někdo přihlásí a měl by vybírat kvalifikační kritéria pouze s ohledem na předmět plnění. Zároveň by se měl zadavatel snažit o maximální informovanost o zakázce a to formou zveřejněných investičních strategií, ​ předběžných oznámení o zakázce, dnů otevřených dveří a podobně.   - Zadavatel by měl již v přípravné fázi tušit, jestli se mu do výběrového řízení někdo přihlásí a měl by vybírat kvalifikační kritéria pouze s ohledem na předmět plnění. Zároveň by se měl zadavatel snažit o maximální informovanost o zakázce a to formou zveřejněných investičních strategií, ​ předběžných oznámení o zakázce, dnů otevřených dveří a podobně.
-  - V dnešní době je velmi nepravděpodobné,​ že by požadované zboží nebo službu byla schopna dodat pouze jedna firma. Pokud si zadavatel ​ neví rady s tím, co a jak přesně potřebuje nakoupit (např. v oblasti IT, ale i složitějších ​stavečbních ​projektů), je doporučováno (např. OECD (2005)) použít soutěžní dialog. Případně je možné soutěž naformulovat tak, že místo přesné specifikace zadavatel v zadávací dokumentaci uvede pouze funkční vlastnosti požadovaného řešení a dovolí dodavatelům nabídnout varianty.+  - V dnešní době je velmi nepravděpodobné,​ že by požadované zboží nebo službu byla schopna dodat pouze jedna firma. Pokud si zadavatel ​ neví rady s tím, co a jak přesně potřebuje nakoupit (např. v oblasti IT, ale i složitějších ​stavebních ​projektů), je doporučováno (např. OECD (2005)) použít soutěžní dialog. Případně je možné soutěž naformulovat tak, že místo přesné specifikace zadavatel v zadávací dokumentaci uvede pouze funkční vlastnosti požadovaného řešení a dovolí dodavatelům nabídnout varianty.
   - častým důvodem ​ pro JŘBU jsou vícepráce,​ které dodavatelé strategicky využívají jako dodatečné příjmy nad rámec vysoutěžené ceny. S tímto chováním je třeba počítat a zadavací dokumentaci,​ spolu se smlouvou o zakázce připravit tak, aby nenechávala zbytečný prostor pro úpravy a dodatky. ​   - častým důvodem ​ pro JŘBU jsou vícepráce,​ které dodavatelé strategicky využívají jako dodatečné příjmy nad rámec vysoutěžené ceny. S tímto chováním je třeba počítat a zadavací dokumentaci,​ spolu se smlouvou o zakázce připravit tak, aby nenechávala zbytečný prostor pro úpravy a dodatky. ​
  
  • otevrenost_vyberovych_rizeni.txt
  • Poslední úprava: 2014/08/13 13:15
  • (upraveno mimo DokuWiki)