Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

sk:popis_dat [2019/12/01 00:12] (aktuální)
Matej Hruska vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +FIXME **Tato stránka ještě není plně přeložena. Pomozte s dokončením překladu.**\\ //​(odstraňte tento odstavec, jakmile je překlad dokončen)//​
  
 +====== Popis dat ======
 +
 +Data o veřejných zakázkách získáváme pomocí webových crawlerů ze systému [[http://​www.isvzus.cz|ISVZ]]. Tato data rozšiřujeme o několik dalších databází. Celkem tak zIndex vychází z údajů o cca 40.000 veřejných zakázkách,​ všech které byly v ISVZ zveřejněny od roku 2006. Jelikož zveřejňování zakázek do systému je povinné pro všechny zakázky nad malý rozsah (tj. nad 6 mil. kč pro stavební a nad 2 mil. kč pro všechny ostatní), pokrývají data dobře značnou část všech veřejných zakázek v ČR.
 +
 +Data z ISVZ byla dále intenzivně čištěna (dohledávány chyby, typicky zanesené samotnými zadavateli) a kombinována s údaji z jiných veřejně dostupných rejstříků. O další podstatné rozšíření se postarala společnost [[http://​www.creditbureau.cz/​|Czech Credit Bureau]], která kromě expertních konzultací poskytla část dat o firmách a státních institucích,​ v jejichž sběru je v ČR špičkou.
  • sk/popis_dat.txt
  • Poslední úprava: 2019/12/01 00:12
  • autor: Matej Hruska